Adem Ak, Ailesinin Eski Mezrasını Dronla Keşfetti
36 yaşındaki Adem Ak, Akçatepe köyüne bağlı Kayalar mezrasını dron ile havadan görüntüledi. Geçmişte ailesiyle birlikte yaşadığı ancak terk edilen mezrayı annesinin isteği üzerine keşfetmek için yeni aldığı dronu kullandı.
Dron ile 40 Yıl Öncesine Yolculuk
Adem Ak, patika yoldan yaklaşık 1,5 saat yürüyerek ulaştığı Kayalar mezrasında dronuyla terk edilmiş evleri ve ağaçlık alanları görüntüledi. Bu sırada evlerin ve ağaçların arasında dolaşan dağ keçilerini fark eden Ak, heyecanını ve mutluluğunu dile getirdi.
Doğayla İç İçe Deneyim
Ak, dağ keçilerine dronla yaklaştığında kaçmaya başladıklarını ancak birkaçını görüntülemeyi başardığını belirtti. Çektiği görüntüleri annesiyle paylaşan Ak, onun hem hüzünlendiğini hem de mutlu olduğunu ifade etti. Yıllar sonra terk edilen mezrayı ziyaret etmek, doğayla iç içe olmak Ak için unutulmaz bir deneyimdi.